Ubytování Beskydy - Rodinný penzion Beskýdek
U nás se rozhodně nudit nebudete, pokud dostanete chuť seznámit se se zajímavostmi v našem okolí, rádi Vám poradíme při plánování Vašich procházek a výletů. A tady je malý předkrm...
Ať už pěšky nebo na kole, Lysou horu (1323 m.n.m., 8 km z Visalají) byste si rozhodně neměli nechat ujít. Z Lysé hory se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky až po Západní a Vysoké Tatry.
Na vrcholku Lysé hory je meteorologická stanice, televizní vysílač, horská služba, horská chata SKI, občerstvení Šantán, horská chata Lysá hora a ubytovna Kameňák.
Horské středisko Bílý Kříž (898 m.n.m., 3 km z Visalají) je již od konce 19. století oblíbeným cílem turistů. Dnes je křižovatkou mnoha turistických tras i tras pro cykloturisty, v zimě nabízí dobře sjízdné běžečké stopy po okolních hřebenech.
V osadě Bílý Kříž najdete i jednu z posledních zastávek naučné stezky Gruň – Bílý Kříž. Stezka začíná v údolí řeky Ostravice, u vodní nádrže Šance a končí u Trojmezného kamene, na česko-slovenské hranici. Naučná stezka je 10,5 km dlouhá a naleznete na ní 14 zastávek s informačními panely.
Mystická hora Radhošť (1 129 m.n.m., asi 40 km z Visalají) je opředena pověstmi. Typickou siluetu Radhoště tvoří poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898. Z holého vrcholu Radhoště i z cesty od Pusteven je možno spatřit jeden z nejkrásnějších rozhledů na beskydské panoráma - Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy, Javorníky, a za dobrého počasí i na slovenskou stranu na Malou Fatru a Západní Tatry.
V dobách slovanského dávnověku bylo toto místo místem kultovním. Socha pohanského boha slovanských Ratarů - boha Radegasta je na hřebeni 2 km východně od vrcholu směrem na Pustevny. Socha je ztvárněna s býčí hlavou, rohem hojnosti a s valašskými krpci.
Nedaleké horské sedlo Pustevny je jedním z nejvýznamnějších horských středisek v Beskydech. Pustevny jsou významnou křižovatkou turistických cest a oblíbeným východiskem pro túry po hřebeni Radhoště. Jsou také jedním ze šesti nástupních míst naučné stezky Radegast a od Valašské koliby vede přírodní rezervací na Radhošť chodník Pohádka. Výletní místo Pustevny zdobí nově rekonstruované secesní dřevěné stavby od architekta Dušana Jurkoviče.
Dřevěné městečko (400 m.n.m., asi 50 km z Visalají) je nejstarším areálem muzea. Od roku 1925, kdy bylo poprvé otevřeno pro veřejnost, sem byly postupně přeneseny a znovu postaveny domy z rožnovského náměstí.
Valašská dědina je nejrozsáhlejším areálem Valašského muzea v přírodě. Hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn a kovárna jsou umístěny v krajině, která svou členitostí připomíná mnohé vesnice na úbočích Beskyd.
Mlýnská dolina je nejmladším areálem Valašského muzea v přírodě. Byla otevřena v roce 1982. V areálu je umístěna valcha, mlýn, pila, hamr a lisovna olejů. S výjimkou lisovny jsou všechny mechanismy poháněny vodní silou.
Letní Aquapark Olešná (asi 30 km z Visalají) zahájil provoz 1. června 2005 a patří mezi největší a nejmodernější nerezové aquaparky v České republice. Je umístěn v příjemném prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panorama Beskyd a Lysou Horu.
Krytý Aquapark Olešná zahájil provoz 30. listopadu 2006, je součástí jedinečného komplexu Aquaparku Olešná, který je schopen celoročně poskytnou nezapomenutelné zážitky dětem i dospělým. Mezi nabízené atrakce patří divoká řeka, tobogán s videoprojekcí, proudový kanál nebo dětský koutek pro nejmenší. Pro milovníky sauny je jich zde připraveno celkem 5.
Největší hornické muzeum v ČR (asi 50 km z Visalají) se rozprostírá na jihovýchodním úpatí vrchu Landek, který leží nad soutokem řek Odry a Ostravice.
Podzemní expozice se nachází ve štolách horních slojí skutečného historického dolu Anselm, kam návštěvníci sfárají důlní jámou v těžní kleci. Cesta dolů je sice dlouhá jen několik málo metrů, přesto umožní udělat si představu o tom, jakým způsobem se horníci dostávali za prací každý den.
Neméně zajímavá je expozice důlního záchranářství, která je největší svého druhu na světě.